על הצורך בחיזוק קרנית וטיפול בקרטוקונוס...

Cross-Linking

Cross-linking (קרוס-לינקינג) הוא טיפול פורץ דרך בעולם רפואת העיניים. טיפול זה, הביא למהפכה משמעותית לאנשים הסובלים ממחלת הקרטוקונוס. מחלה זו, שהייתה חשוכת מרפא עד לפני שנים לא רבות, אך היום ניתנת לטיפול.

אז מהי מחלת הקרטוקונוס?

מחלת הקרטוקונוס או בשמה השני מחלת קרנית העין, מופיעה לרוב בגיל ההתבגרות ולעיתים בתחילת שנות העשרים. מחלה זו גורמת למעשה למעין עיוות של צורת הקרנית. תהליך העיוות נוטה להתקדם בתקופה זו, ולו השלכות משמעותיות על בריאות העין ואיכות הראייה.

אז איך הדרדרות נעשית הלכה למעשה?

הקרנית שלנו מהווה את הדופן הקדמי של העין והיא משמשת כעדשה עיקרית של העין. על-מנת שתתקבל ראייה חדה, הקרנית שלנו צריכה להיות בעלת מבנה כיפתי וסימטרי. אנשים אשר אובחנה אצלם מחלת הקרטוקונוס סובלים מחלושה בקרנית העין. כתוצאה מכך, באזור החלש בקרנית מתחיל להיווצר בלט של הקרנית, עיוות צורת הקרנית ואיבוד המבנה הסימטרי של הקרנית.

ומה התוצאה? ירידה בחדות הראייה, עיוות התמונה המתקבלת בעין הגורם לרבים לראייה מטושטשת. עיוות הקרנית גורם אף לירידה בראיית לילה ולהופעת הילות בעיקר סביב אורות וראיית לילה משובשת.

אז מה יעניק לנו הטיפול?

הטיפול בקרוס לינקינג לסובלים מקרטוקונוס משנה באופן דרמטי את מהלך הטיפול במחלה ובמרבית המקרים מייתר את הצורך בהשתלת קרנית. בשלב הראשון, הטיפול ככל הנראה יגרום לעצירת המחלה, בהמשכו יביא לשיפור הדרגתי בצורת הקרנית ולשיפור בחדות הראייה. יש לציין שהצלחת הטיפול ושימור ראייה תקינה תלויה רבות בגילוי מוקדם של המחלה, בגיל צעיר, כך שהטיפול במחלה יינתן בטרם ייווצר עיוות משמעותי בצורת הקרנית.

טיפול בקרוס ליקינג, הוא טיפול פשוט ובעיקר לא כואב. בשלב הראשון, מטפטפים על הקרנית טיפות עם ויטמין B2 או בשמו השני ריבופלאבין. לאחר שמשיגים ריכוז ראוי של הריבופלאבין בקרנית, מאירים את העין באור אולטרה-סגול למשך מספר דקות, בדומה לאור בו משתמשים רופאי השיניים לחיזוק הסופי של סתימה. האור האולטרה-סגול, גורם לריבופלאבין ליצור קשרים נוספים בין סיבי הקרנית וכך נוצר חיזוק של הרקמה.

הטיפול מבוצע משנת 2003 והוכח כעוצר את המשך היחלשות הקרנית אצל מרבית המטופלים. מחקרים שבדקו את השפעת אורך טווח הטיפול, מצאו שהשפעת הטיפול נמשכת גם זמן רב לאחר האופרציה. לא זו בלבד, אצל רבים מהמטופלים נמצא שמבנה הקרנית השתפר משמעותית במשך השנים ובהתאמה איכות הראייה.

במרכזנו, אנו מעמידים לרשותכם, את הטכנולוגיה החדשה והמתקדמת ביותר. באמצעות המכשור המתקדם, החדשני אנו נהפוך את החלמתכם לקלה ופשוטה.

אז כמה זמן אורך הטיפול?

משך הטיפול קצר מאוד. הטיפול אורך כעשר דקות עד רבע שעה. במהלך הטיפול הרופא יסביר לכם כל שלב, כך שלא תחששו.

הטכנולוגיה הייחודית לטיפול ב-cross-linikinig תורמת ליציבות ובטיחות הטיפול גם בשיטת IQ לתיקון הראייה בלייזר.

לכל שאלה נוספת, נציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם בחיוג מקוצר 55567*. אז למה אתם מחכים חייגו כעת, אנו מחכים לכם.