התחליף למולטי פוקל

ל-iClinic הפתרון האידיאלי והמתקדם לטיפול בקושי ראייה לקרוב אשר מופיע בעשור החמישי לחיים. MonoVision iQ או בקיצור iQ MV, שיטת הטיפול המתקדמת והחכמה לתיקון הראייה בלייזר לאנשים בעשור החמישי והשישי לחייהם.

שנות הארבעים והחמישים לחיינו מאופיינים בתהליך אוניברסאלי של קושי הולך וגובר בראייה לקרוב. הסיבה היא ירידה הדרגתית ביכולת של עדשת העין לבצע את הפוקוס הנדרש כדי להתמקד על עצמים קרובים. גם אנשים שרואים בחדות למרחק ללא משקפיים, אך נדרשים למשקפי קריאה, גם להם התמודדות לא פשוטה, לעיתים אף מתסכלת, בעיקר כיוון שמשקפי הקריאה מזכירים להם הרבה פעמים ביום את גילם.

מי שמרכיב משקפיים למרחק, ימצא כעת נזקק לשני זוגות משקפיים. זוג למרחק וזוג לקרוב.

אם בשלב זה תפנו לחנות האופטיקה שלכם, הפתרון שיוצע לכם הוא משקפיים מולטי-פוקליים. למשקפיים אלה, עדשות עם כוח תשבורת משתנה. בחלק העליון של העדשה, המספר מותאם למרחק ובחלק התחתון לראיה מקרוב. בין שני האזורים יש אזור מעבר המאפשר ראיה ברורה לטווחי הביניים. כדי לראות בברור עם משקפיים מולטי-פוקליים לכל מרחק יש להסתכל תמיד דרך אותו סגמנט בעדשה המתאים למרחק בו אנו חפצים להתמקד. פעולה זו אינה טריוויאלית לאנשים רבים, המתקשים להסתגל למשקפיים אלה.

חסרון משמעותי נוסף של משקפיים מולטי-פוקליים הוא המחיר. אמנם כיום מוצעים משקפיים כאלה גם במחירים זולים, אך עבור משקפיים מולטי-פוקליים איכותיים, יש להיפרד מאלפי שקלים.

מהן החלופות למשקפיים המולטי-פוקליים?

עדשות מגע מולטי-פוקליות אמנם מאפשרות ראייה טובה לרחוק ולקרוב, אך הן יכולות להוות פתרון רק לבעיית הראייה של חלק קטן מהאנשים, כיוון שמרבית בני הגיל החמישי יתקשו להסתגל לעדשות מגע. שיטת iQ-MV) MonoVision iQ) – היא הפתרון האופטימאלי עבור מרבית בני הארבעים והחמישים. רבים בוודאי ירימו גבה (או שתיים), טיפול הסרת משקפיים בלייזר בגיל חמישים? אכן! אצל רבים הטיפול בלייזר נתפס כטיפול שנועד רק לבני העשרים והשלושים. אך הניסיון מלמד, שדווקא בני הארבעים והחמישים נהנים מתוצאות הטיפול יותר מאשר הצעירים. לרבים מבני הארבעים פלוס הטיפול בלייזר מחזיר את תחושת ימי הנעורים, כאשר עדין ראו ללא משקפיים. רבים סובלים מרוחק ראייה, תופעה שדורשת הרכבת משקפיים גם למרחק וגם לקרוב ומופיעה לרוב לאחר גיל ארבעים. חלק גדול מאלה מתקשים להתרגל לגזירה החדשה, ואינו מרכיב משקפיים למרות שבלעדיהם ראייתם אינה טובה. באמצעות הטיפול בלייזר ניתן להציע מגוון פתרונות חלופיים למשקפיי המולטי-פוקל. הפתרון המקובל המומלץ והבטוח ביותר לתיקון הראייה לרחוק ולקרוב קרוי MonoVision. שיטת ה-iQ-MV היא פיתוח מתקדם וחכם של שיטת MonoVision. בשיטה זו, מכוונים את הטפול בעין אחת לראייה חדה למרחק, ואילו בעין השנייה הלייזר מכוון לקבלת ראייה טובה לקרוב. כאשר מביטים בשתי העיניים יחד רואים טוב גם לרחוק וגם לקרוב. חשוב לזכור כי לטיפול MonoVision, או לטיפול iQ-MV נדרשת בדיקה מדוקדקת מאוד של האופטומטריסט ושל הרופא לפני הטיפול בלייזר. מטרת הבדיקה היא לעשות את הבחירה הנכונה של הפרמטרים לטיפול שכן רק כך תתקבל תוצאה מספקת.

בשיטת ה-iQ-MV יוצרים בטיפול אפקט נוסף המותאם אישית לכל מטופל. אפקט EyeQ  המגדיל את עומק שדה הראייה ומאפשר טווח ראייה חדה גדול יותר. הטיפול דורש שימוש במכשיר לייזר מהדור המתקדם ביותר של חברת WaveLight הגרמנית, שכן iQ-MV הוא פתוח ייחודי של חברה זו. יתרונות נוספים של מכשיר הלייזר של חברת WaveLight הם דיוק ואיכות טיפול יוצאי דופן, רמת בטיחות גבוהה מאד, וזמן טיפול קצר מאד – שניות אחדות לכל עין. לאחר הטיפול בשיטת iQ-MV הראייה טובה יותר מאשר עם משקפי המולטי-פוקל. אך מעבר לזה הטיפול להסרת משקפיים משפר משמעותית את איכות החיים. ללא משקפיים תרגישו חופשיים וצעירים יותר. זהו שיפור אמיתי באיכות החיים. 

לסיום אכתוב כמה מילים על פחדים וחששות. רבים רואים בטיפול הסרת משקפיים בלייזר פרוצדורה  מסוכנת ולכן חושבים: “שומר עיניו ירחק”. אך לא כך הדבר. כיום הטכנולוגיה השתפרה פלאים, הידע והניסיון של הרופאים העוסקים בתחום גדל מאוד, והטיפול הפך מאוד בטוח.

לתיאום פגישת ייעוץ מלאו את הטופס הבא:

שתפו את המאמר
מאמרים נוספים