שם:
טל':
אימייל:

 

 

 

Cross-Linking (קרוס-לינקינג) הוא טיפול פורץ דרך. טיפול שהביא בעשור האחרון למהפך משמעותי בטיפול  באנשים הסובלים  מקרטוקונוס, מחלה של קרנית העין שהיתה חשוכת מרפא עד לפני עשור.

קרטוקונוס היא מחלה של קרנית העין, המופיעה לרוב בגיל ההתבגרות או בתחילת שנות העשרים, וגורמת לעיוות של צורת הקרנית. התהליך מתקדם בתקופה זו ועלול לגרום לפגיעה משמעותית בראייה.

הקרנית המהווה את הדופן הקדמי של העין משמשת כעדשה העיקרית של העין . כדי שתתקבל ראייה חדה על הקרנית להיות בעלת מבנה כיפתי סמטרי. אנשים הלוקים בקרטוקונוססובלים מחולשה בקרנית העין. באיזור החלש מופיע בלט של הקרנית , דבר הגורם לעיוות צורת הקרנית ואיבוד המבנה הסימטרי.

התוצאה היא ירידה בחדות בראייה, עיוות התמונה המתקבלת בעין, הגורם לרבים לראות עצמים וכתב כבעלי שובל. עיוות הקרנית גורם גם לירידה בראיית לילה, ולהופעת הילות סביב אורות.

עד לפני עשור לא היה טיפול שיעצור את התהליך, והטיפול היחיד שעמד לרשותינו  כאשר הראייה התדרדרה, היה השתלת קרנית.

הטיפול בקרוס-לינקינג בקרטוקונוס שינה באופן דרמטי את מהלך המחלה. הטיפול גורם בשלב הראשון לעצירת המחלה, ובהמשך מביא לשפור הדרגתי בצורת הקרנית ולשפור בחדות הראייה.הטיפול הוריד משמעותית את מספר הנזקקים להשתלת קרנית עקב קרטוקונוס. 

הצלחת הטיפול ושמור ראייה תקינה תלויה רבות בגילוי המחלה בשלב מוקדם, ובגיל צעיר כך שהטיפול יעשה בטרם נוצר עיוות משמעותי בצורת הקרנית.

טיפול בקרוס-לינקינג הוא טיפול פשוט יחסית עבור המטופל. בשלב הראשון מטפטפים על הקרנית טיפות עם ויטמין 2B . ויטמין B2 קרוי ריבופלבין. לאחר שמשיגים ריכוז ראוי של הריבופלאבין בקרנית, מאירים את העין באור אולטרהסגול למשך מספר דקות, בדומה לאור בו משתמשים רופאי השיניים לחזוק הסופי של סתימה לבנה.

האור האולטראסגול גורם לריבופלאבין ליצור קשרים נוספים בין סיבי הקרנית, וכך מושג חיזוק של הרקמה. 

הטיפול מבוצע משנת 2003 והוכח כעוצר את המשך החלשות הקרנית אצל מרבית המטופלים.

מחקרים שבדקות את ההשפעה ארוכת הטווח של הטיפול, מצאו כי השפעת הטיפול נמשכת גם זמן רב לאחר הפעולה. אצל רבים מהמטופלים נמצא שמבנה הקרנית הולך ומשתפר במשך השנים, וכך גם איכות הראייה.

ב iClinic אנו מעמידים לרשותכם את הטכנולוגיה החדשה והמתקדמת ביותר לטיפולי Cross-Linking, מכשיר ה KXL של חברת Avedro. 

הטיפול באמצעות מכשיר ה KXL הופך את הטיפול וההחלמה לקלים ופשוטים יותר עבורך.

משך הטיפול קצר בהרבה. במקום טיפול ארוך של למעלה משעה, הטיפול אורך פחות מרבע שעה, מה שהופך את הטיפול לקל ונוח בהרבה עבור המטופל. 

ההחלמה פשוטה ומהירה באופן משמעותי, שכן למרבית המטופלים ניתן להציע טיפול ללא הסרת האפיתל. ההחלמה לאחר טיפול  ב Cross-Linking עם הסרת אפיתל אורכת ימים רבים. לעומת זאת ההחלמה לאחר הטיפול במכשיר ה KXL  קצרה, וכרוכה באי נוחות קלה, שנמשכת פחות מ 24 שעות.

הטכנולוגיה היחודית של מכשיר ה KXL, מאפשרת לשלב את טיפולי ה Cross-Linking, גם כחלק מהטיפולים בשיטת iQ, ותורמת ליציבות ובטיחות הטיפול להסרת משקפיים.