שם:
טל':
אימייל:

 

 

 


שנות הארבעים והחמישים לחיינו מאופיינים בתהליך אוניברסאלי של קושי הולך וגובר בראיה לקרוב. הסיבה היא ירידה הדרגתית ביכולת של עדשת העין לבצע את הפוקוס הנדרש כדי להתמקד על עצמים קרובים/

למי שרואה בחדות למרחק ללא משקפיים, משקפיי קריאה הם פתרון פשוט, אם כי לעיתים מתסכל, בעיקר כיוון שהוא מזכיר לנו הרבה יותר מידי פעמים ביום את גילנו.

מי שמרכיב משקפיים למרחק, ימצא כעת נזקק לשני זוגות משקפיים. זוג למרחק וזוג לקרוב.

אם בשלב זה תפנו לחנות האופטיקה שלכם, הפתרון שיוצע לכם הוא משקפיים מולטיפוקליים. למשקפיים אלה עדשות עם כוח תשבורת משתנה. בחלק העליון של העדשה, המספר מותאם למרחק ובחלק התחתון לראיה מקרוב. בין שני האזורים יש איזור מעבר המאפשר ראיה ברורה לטווחי הביניים. כדי לראות בברור עם משקפיים מולטיפוקליים לכל מרחק יש להסתכל תמיד דרך אותו סגמנט בעדשה המתאים למרחק בו אנו חפצים להתמקד. פעולה זו אינה טריוואלית לאנשים רבים, המתקשים להסתגל למשקפיים אלה.

חסרון משמעותי נוסף של משקפיים מולטיפוקליים הוא המחיר. אמנם כיום מוצעים משקפיים כאלה גם במחירים זולים, אך עבור משקפיים מולטיפוקליים איכותיים, יש להיפרד מלא מעט אלפי שקלים.

מהן החלופות למשקפיים המולטיפוקליים?

עדשות מגע מולטיפוקליות אמנם מאפשרות ראיה טובה לרחוק ולקרוב, אך הן יכולות להוות פתרון לבעיית הראיה רק לחלק קטן של האנשים, כיוון שמרבית בני בגיל חמישים יתקשו להסתגל כעת לעדשות מגע.

שיטת iQ-MV) MonoVision iQ) - עבור מרבית בני הארבעים והחמישים זהו בהחלט פתרון אופטימלי. רבים בוודאי ירימו גבה (או שתיים). טיפול הסרת משקפיים בלייזר בגיל חמישים? אכן, אצל רבים הטפול בלייזר נתפס כטפול שנועד רק לבני העשרים והשלושים.
 
הניסיון מלמד, שדווקא בני הארבעים והחמישים נהנים מתוצאות הטיפול יותר מאשר הצעירים. לרבים מבני הארבעים פלוס הטיפול בלייזר מחזיר את תחושת ימי הנעורים, כאשר עדין ראו ללא משקפיים. רבים סובלים מרוחק ראיה, תופעה שדורשת הרכבת משקפיים גם למרחק וגם לקרוב ומופיעה לרוב לאחר גיל ארבעים. חלק גדול מאלה מתקשים להתרגל לגזירה החדשה, ואינו מרכיב משקפיים למרות שבלעדיהם ראייתם אינה טובה.
 
באמצעות הטיפול בלייזר ניתן להציע מגוון פתרונות חלופיים למשקפיי המולטיפוקל.
 הפתרון המקובל המומלץ והבטוח ביותר לתיקון הראיה לרחוק ולקרוב קרוי MonoVision.
 
שיטת ה-iQ-MV היא פתוח מתקדם וחכם של שיטת ה MonoVision. בשיטה זו מכוונים את הטפול בעין אחת לראיה חדה למרחק, ואילו בעין השנייה הלייזר מכוון לקבלת ראיה טובה לקרוב. כאשר מביטים בשתי העיניים יחד רואים טוב גם לרחוק וגם לקרוב.
 
חשוב לזכור כי לטפול MonoVision, או לטפול iQ-MV נדרשת בדיקה מדוקדקת מאד של האופטומטריסט ושל הרופא לפני הטפול בלייזר. מטרת הבדיקה היא לעשות את הבחירה הנכונה של הפרמטרים לטפול שכן רק כך תתקבל תוצאה מספקת.

בשיטת ה-iQ-MV יוצרים בטיפול אפקט נוסף המותאם אישית לכל מטופל. אפקט ה EyeQ - מגדיל את עומק שדה הראיה ומאפשר טווח ראיה חדה גדול יותר.
 
הטיפול דורש שימוש במכשיר לייזר מהדור המתקדם ביותר של חברת WaveLight הגרמנית, שכן iQ-MV הוא פתוח יחודי של חברה זו. יתרונות נוספים של מכשיר הלייזר של חברת WaveLight הם דיוק ואיכות טיפול יוצאי דופן, רמת בטיחות גבוהה מאד, וזמן טיפול קצר מאד – שניות אחדות לכל עין.
 
לאחר הטיפול בשיטת ה- iQ-MV הראיה טובה יותר מאשר עם משקפי המולטיפוקל. אך מעבר לזה הטיפול להסרת משקפיים משפר משמעותית את איכות החיים. ללא משקפיים תרגישו חופשיים וצעירים יותר. זהו שיפור אמיתי באיכות החיים.
ולסיום כמה מילים על פחדים וחששות. רבים רואים בטיפול בלייזר פרוצדורה  מסוכנת ולכן חושבים: "שומר עיניו ירחק". אך לא כך הדבר. כיום הטכנולוגיה השתפרה פלאים, הידע והניסיון של הרופאים העוסקים בתחום גדלו מאד, והטיפול הפך מאד בטוח.