שם:
טל':
אימייל:

 

 
 
נ.ע. "חזרתי במהירות לעבודה ולמשרה מלאה כאם ל 4."
נ, כבר שנה אחרי ניתוח Lasik Eye-Q, מאושרת מאיכות החיים ללא משקפיים. כבר אין צורך לחפש שום דבר בבוקר, יותר נוח בכל מקום, והילדים הכי מרוצים.

כאן תוכלו למצוא את הפירוש לכל המושגים הקשורים בהסרת משקפיים בלייזר, וגם הסבר למושגים רבים אחרים הקשורים לראיה ולרפואת עיניים.

א

אופטומטריסט - עוסק בבדיקת מערכת הראיה של העיניים. האופטומטריסט בודק ומאבחן את הסיבות האופטיות לליקוי בראיה. התוצאה של הבדיקה בד"כ היא התאמת משקפיים או עדשות מגע. כאשר לא נמצאה סיבה אופטית לקושי בראיה ,המטופל יופנה לרופא עיניים, לשם אבחון הסיבה להפרעה בראיה. האופטומטריסט במרכז להסרת משקפיים בלייזר יאבחן במדויק את מספר המשקפיים של המטופל. תוצאות הבדיקה של האופטומטריסט הן הבסיס לפיו יתאים הרופא במדויק את הטפול בלייזר.

אישון -Pupil האישון הוא אותו עיגול שחור שאנו רואים במרכז העין. האישון מסוגל להתכווץ ולהתרחב בדיוק כמו צמצם במצלמה. כך האישון מווסת את עצמת האור שתגיע לרשתית העין. כאשר עוצמת האור חזקה, האישון יצטמצם וכאשר עוצמת האור נמוכה, האישון יתרחב.

אס.בי.קיי – SBK הטכנולוגיה  הבטוחה והמתקדמת ביותר ביותר להפרדת שכבה דקה משטח הפנים הקדמי של הקרנית. הפרדת השכבה הזו היא השלב הראשון בטיפולים בשיטת ה Lasik ובשיטת ה Eye-Q. ה SBK יוצר  משטח טפולי חלק ומדויק, דבר התורם לאיכות הראיה שלאחר הטפול. ההפרדה היא של שכבה דקה ביותר, דבר התורם ליציבות הקרנית לאחר הטפול. היכולת לשמר את עובי הקרנית בעזרת ה SBK מאפשרת לבצע את הטפול להסרת משקפיים בלייזר גם לבעלי מספרים גבוהים ולבעלי קרניות דקות.

איי קיו -  iQ, שיטת טפול יחודית המיושמת ב iClinic בלבד. השיטה פותחה ע"י דר ונדר והיא שלוב של פרוטוקול טפולי יחודי עם הטכנולגיה של  ה ALLEGRETTO 400 - מכשיר הלייזר המתקדם והמהיר בעולם, וטכנולוגיית ה SBK . השיטה משלבת בין בטיחות מירבית לדיוק מקסימלי , ולאיכות ראיה גבוה.

אסא - ASA שייכת לקבוצת הטיפולים המבוצעים על המשטח הקדמי של הקרנית,בדומה ל PRK. גם בשיטה זו מסירים בשלב ראשון את האפיתל, בשיטת (A.S.A .(Advanced Surface Ablation גם הסרת האפיתל מבוצעת בעזרת הלייזר, מכאן  שהטיפול כולו מתבצע באמצעות הלייזר, כמעט ללא מגע ידו של המנתח. לאחר הסרת האפיתל משנים את תצורת הפעולה של הלייזר ומעצבים את הקרנית כפי שנדרש לתקון מספר המשקפיים.

אפיתל - היא השכבה המכסה את הקרנית, זוהי שכבה דקה של תאים שתפקידם לאטום ולהגן על הקרנית מפני חדירה של חומרים לא רצויים כמו גם של חיידקים ווירוסים לתוך העין. שכבה דומה מכסה את כל גופינו והיא מהווה את השכבה החיצונית של העור.  כאשר האפיתל נפצע, הוא מתריע על כך בתחושת כאב. פציעה באפיתל הקרנית, כמו זו הנגרמת בטיפולים כמו PRK ו- ASA גורמת לכאב, דמעת, רגישות לאור וקושי לפתוח את העיניים.

אסטגמטיזים - סוג של הפרעה בראיה שסיבתה בד"כ בתצורה של הקרנית. אם לקרנית צורה מעט אליפטית ולא עגולה במדוייק, נוצרת בעין תמונה בעלת 2 מוקדים. מראה אליפטי של הקרנית קרוי צילינדר. כלומר קרנית שיש בה צילינדר תגרום לאסטיגמטיזם. אסטיגמטיזם גורם לראיה מטושטשת הן למרחק והן לקרוב. אסטיגמטיזם ניתן לתקון ע"י טיפול הסרת משקפיים בלייזר. 

ב

בדיקת התאמה – בדיקת ההתאמה  היא השלב הראשון בדרך לטפול בהסרת משקפיים בלייזר, בסופה תדעו אם אתם מתאימים לטיפול  ומהו הטיפול הנכון עבורכם. במהלך הבדיקה תעברו בדיקת עיניים יסודית קביעה מדויקת של מספר המשקפיים, צילומי קרנית ומדידת עובי הקרנית. בבדיקה ע"פ נתוניכם האישיים נדע להתאים לכל אחד את הטפול המתאים לו ביותר.

בטיחות - מעל לכל, לפני כל שקול לגבי הטיפול להסרת משקפיים בלייזר יש לבדוק עד כמה הטיפול יהיה בטוח. ב iClinic זהו ערך עליון. כל מטופל עובר בדיקה מדוקדקת פעמיים, ואם נדרש תתבצע בדיקה שלישית ביום הטפול. כל זאת בכדי להבטיח, שהבדיקה תהיה מדויקת ביותר. הלייזר - אלגרטו 400, מצויד במערכת עקיבת העין המשוכללת ביותר, מערכת המבטיחה טפול בטוח ומדויק, הטפול מהיר ביותר ונמשך כ 10 שניות בממוצע, מה שהופך את הטפול לבלתי תלוי בשיתוף פעולה של המטופל. הכנת המשטח הטיפולי נעשית ע"י המכשיר הבטוח והאיכותי ביותר, מכשיר ה SBK. כל זה בשביל להבטיח לך בטיחות עליונה.

ג

גלאוקמה - מחלה הפוגעת בעצב הראייה. לרוב קשורה בעליית לחץ תוך עיני, אם כי תיתכן גלאוקומה גם בלחצים נורמליים. הסיבה למחלה היא בדרך כלל, הפרעה בניקוז של הנוזל התוך עיני, הגורם ללחץ התוך עיני לעלות. הלחץ הגבוה פוגע בעצב הראייה. הנזק לעצב הראיה לרוב איטי, ֿומתבטא בצמצום הדרגתי בשדה הראיה. לכן בשלבים הראשונים הפגיעה בראיה אינה מורגשת. אם האבחון נעשה מאוחר הנזק לראיה עלול להיות משמעותי ובלתי הפיך. הדרך היחידה לאבחון מוקדם הוא בדיקת הלחץ התוך עיני אחת לשנה או שנתיים אצל רופא עיניים. מתן טיפול תרופתי בזמן ולעיתים ביחד עם טפול כירורגי ימנע כמעט תמיד את התקדמות הנזק לראיה.

ד

דיופטר - יחידת מידה , משמשת בעיקר למדידת העוצמה (חוזק ריכוז האור) של עדשות או מראות, והיא שווה למינוס ההופכי למרחק המוקד של העדשה (במטרים). בחיי היום-יום משתמשים בדיופטריות לציון חוזקן של עדשות משקפיים או עדשות מגע (זהו "מספר" העדשה).  הדיופטר מסומן באות D. מרחק המוקד של עדשה מסומן באות F. הדיופטר מחושב לפי הנוסחה D=1/-F.

ה

היפרמטרופיה - קרויה גם היפראופיה - רוחק ראיה, ראה הסבר מפורט בערך - רוחק ראיה

היפרדות רשתית - מצב שבו הרשתית של העין ניתקת ממקומה ונפרדת מהדופן הפנימי של גלגל העין. רשתית מופרדת מנותקת חלקית ממקורות אספקת החמצן ושל חילוף החומרים שלה. אם ההפרעה אינה מטופלת בהקדם יגרם נזק בלתי הפיך לראיה. השבת הרשתית למקומה דורשת התערבות כירורגית,.

ו

וויב לייט - (WaveLight), חברה גרמנית, ייצרנית מכשירי לייזר המתקדמים בעולם להסרת משקפים . WaveLight מיצרת את מכשירי האלגרטו 200 ו 400. החדיש והמתקדם יותר. ב iClinic הטיפולים נעשים באמצעות מכשיר האלגרטו 400 .

וויבפרונט - WaveFront טכנולוגיה המאפשרת אבחון וטיפול של  הפרעות ראיה שאינן ניתנות למדידה בדיופטר. לרוב אלה הפרעות קלות יותר מאשר ההפרעה הנגרמת ע"י המספר והצילנדר. טפול בהפרעות אלה הוא חלק בלתי נפרד בכל טיפול שנעשה בעזרת מכשיר האלגרטו 400 המצוי בשירותינו, בטכנולוגיה הקרויה Wavefront optimized, שהוכחה כשיטת הטפול היעילה ביותר להפחתת הפרעות אלה.

ז

זגוגית - ג'ל שקוף, הממלא את חלל העין מאחורי העדשה. הג'ל מחובר לרשתית, המצפה את הדפנות הפנימיות של כדור העין. כחלק מתהליכי ההזדקנות הטבעיים, גם מבנה הג'ל משתנה: הוא מתכווץ ונוצרים בתוכו כיסי נוזלים. כתוצאה מכך הג'ל מתקלף ונפרד מהדפנות הפנימיות של העין.התופעה שכיחה מאוד בגיל מבוגר. היא תופיע לרוב אחרי גיל 65, אך יכולה להתרחש גם מוקדם יותר. באנגלית קרויה התופעה Posterior Vitreus Detachment או בקיצור PVD.

ח

חלון טיפולי - יצירת החלון הטיפולי נעשית באמצעות מכשיר הקרוי מיקרוקרטום. ניתן לבצע חלון טפולי באמצעות מכשיר לייזר שנועד במיוחד לצורך פעולה זו הקרוי  Femtosecond laser. בארץ מכשיר בטכנולוגיה זו קרוי Intralase. הטכנולוגיה החדשנית ביותר ליצירת החלון הטיפולי, קרויה SBK. בטכנולוגית ה SBK המכשיר עובר כיול מיוחד באמצעות קרן לייזר. השכבה שמפרידים לצורך פתיחת החלון דקה מאד, והמשטח המתקבל הוא באיכות הגבוהה ביותר.

ט

טופולייזר - טכנולוגיה יחודית של מכשיר האלגרטו, בעזרתה ניתן לטפל בהפרעות בראיה שאינן ניתנות לתיקון ע"י משקפיים ומקורן בצורה לא סימטרית של הקרנית. חלק ממקרים אלה הם כתוצאה מטפולים שנעשו בעבר ע"י מכשירי לייזר מהדור הקודם, שבהם מערכת עקיבת העין לא היתה מספיק משוכללת. הלייזר יכול לתקן את  הטופוגרפיה של הקרנית ע"פ תצלומי הקרנית. דר' ונדר בצע מספר רב של טיפולים בעזרת הטופולייזר, דר' ונדר מרצה על טיפולים אלה בכנסים רפואיים בארץ ובחו"ל.

טיפות עיניים - משמשות כדרך יעילה למתן תרופות ישירות לחלקים הקדמיים של העין. התרופות שניתן לתת בטיפות עיניים כוללות אנטיביוטיקות שונות, תרופות כנגד אלרגיה, סטרואידים שונים לטפול בדלקות, תרופות להורדת הלחץ התוך עיני -לטפול ומניעת גלאוקומה, טיפות עזר בבדיקת העיניים, כמו טיפות אלחוש וטיפות להרחבת האישונים ועוד. בתהליך להסרת המשקפיים, משתמשים במגוון של טיפות עיניים, החל מטיפות הרדמה, טיפות אנטיביוטיקה טיפות המכילות סטרואידים ווטיפות ללחלוח העיניים- תחליפי דמעות.

י

ירוד - מחלה של העין המתבטאת בעכירות הולכת וגוברת של עדשת העין וגורמת לירידה בראיה. השם הלועזי של ירוד הוא קטרקט. הטפול בירוד הוא ניתוח בו מוציאים את העדשה הטבעית שהפכה עכורה ומשתילים במקומה עדשה מלאכותית. ניתוח הירוד מחזיר את הראיה לקדמותה.

יובש בעיניים - ליובש בעיניים מספר רב של גורמים:  שימוש ממושך בעדשות מגע, סיבות גנטיות ומחלות הפוגעות בבלוטות הדמעות. לעיתים יש בעיניים תחושת יובש כתופעת לוואי לאחר טפול להסרת משקפיים בלייזר - תופעה החולפת תוך כחודש או חודשיים לאחר הטפול. עבודה ממושכת מול מחשב, יכולה לגרום לתופעות של יובש בעיניים, שכן נצפה שבעת עבודה מול מסך המחשב אנו  מעפעפים פחות.

כ

כאב לאחר ניתוח - כאב לאחר טפול להסרת משקפיים בלייזר הוא חלק מתהליך ההחלמה בשיטות הטפול הנעשות על שטח הפנים הקדמי של העין - ASA PRK ו- Lasek. הכאב בטפולים אלה נובע מהפגיעה בשיכבת האפיתל. ריפוי האפיתל אורך בין יומיים ל ארבעה ימים, בהתאם לשיטת הטפול. הכאב מלווה לרב בדמעת קושי לפתוח את העיניים ואף נפיחות סביב העיניים. הכאב ניתן להרגעה ע"י טיפות עיניים ומשככי כאבים. הנחיות לטפול בכאבים תקבלו מהרופא שטיפל בכם. בניתוחי לאסיק אין כאבים כלל. לעיתים תהיה אי נוחות קלה בשעות הראשונות שלאחר הניתוח.

ל

לאסיק - Lasik - שיטת הטיפול השכיחה ביותר בניתוחים להסרת משקפיים בליייזר. יתרונה בהחלמה מהירה ומיידית. כבר למחרת ניתן לחזור לפעילות מלאה. בשלב הראשון מפרידים שכבה עדינה משטח הפנים הקדמי של הקרנית. באמצעות הלייזר מעצבים ומשנים את קמירות הקרנית לפי הנתונים האישיים של כל מטופל. לבסוף מחזירים את השכבה שהופרדה למקומה.

לאסק - Lasek - דומה ל PRK אך בשיטה זו מקלפים את האפיתל, ולאחר סיום הטפול בלייזר מחזירים את האפיתל למקומו. למרות שנראתה עדיפה בתחילה, נראה שהיא גורמת דווקא להחלמה ממושכת יותר. ריפוי האפיתל ממושך יותר ולכן גם הכאבים נמשכים זמן רב יותר. זוהי שיטה נוספת להסרת משקפיים בלייזר למי שנמצא כלא מתאים לעבור את הפרוצדורה בשיטת הלאסיק או למי שמעדיף שיטה זו. 

לחמית - רקמת המשמשת כמעטפת של גלגל העין. הלחמית מצפה גם את החלק הפנימי של העפעפיים. הלחמית מסתיימת בגבול הקרנית, ואינה מכסה אותה. הלחמית עשירה בכלי דם. ללחמית תפקיד חשוב בשמירת הלחות של העיניים. דלקת של הלחמית מלווה בסימפטומים כגון אדמומיות, הפרשות, גרד וקושי בראייה. הגורם השכיח ביותר לדלקת בלחמית הם וירוסים.,ֿֿֿ אך גם חיידקים יכולים לגרום לדלקת בלחמית.

ליטוש - ליטוש הקרנית ע"י קרן הלייזר מעצב מחדש את פני הקרנית. הליטוש משנה את האופטיקה של הקרנית כך שתתקבל בעין תמונה חדה וברורה ללא משקפיים. ליטוש איכותי ומדויק חשוב מאד לראיה ברורה לאחר הטפול, בדיוק באותה מידה שעדשות משקפיים איכותיות חשובות לראייה איכותית וטובה.

ב iClinic באמצעות מכשיר הלייזר המהיר 400 WaveLight הגרמנית אנו משיגים איכות ליטוש גבוהה ביותר. בלייזר זה קיימת אופציה טפולית חדשנית בה הליטוש נעשה ע"פ אלגוריתם מיוחד ה CUSTOM Q שפותח ע"י פרופ' תיאו זיילר וחברת WaveLight. אלגוריתם ה-  CUSTOM Q יוצר ליטוש יחודי הנותן איכות ראיה גבוהה מהמקובל בטפולי הלייזר, ומפחית למינימום, הפרעות בראיית לילה.משך הליטוש  באלגרטו 400 קצר ביותר, ונמשך רק מספר שניות. קרן הלייזר עוקבת אחרי כל תנועה של העין. המעקב של הטפול בלייזר אחר תנועת העין מאפשר דיוק מרבי, גם אם המטופל מאד מתרגש, ומתקשה להתרכז, בזמן הטיפול.

מ

מולטיפוקל -עדשות רב מוקדיות. עדשות משקפיים שנועדו לאפשר טווח ראיה גדול למרכיבי משקפיים מעל גיל 45. מגיל זה מרכיבי משקפיים לרחוק מרגישים שהראיה לקרוב עם המשקפיים אינה טובה כפי שהיתה בעבר, תופעה הקרויה פרסביופיה. משקפיי המולטיפוקל נועדו לתת פתרון לצורך להצטייד במספר זוגות משקפיים, זוג למרחק, זוג למחשב וזוג לקריאה. עדשות המולטיפוקל מאפשרות לראות לכל טווח המרחקים בזוג משקפיים אחד. יחד עם זאת הם דורשים תהליך הסתגלות ארוך יותר שכן בכל אזור בעדשה הפוקוס הוא למרחק שונה, וכדי לראות בברור יש להסתגל להביט לכל מרחק דרך האיזור המתאים במשקפיים.כיום יש דור חדש של עדשות שמקילות על הקושי הזה, אך מחירן עדין יקר מאד.

ב iClinic יש פתרון המחליף את משקפיי המולטיפוקל - טפול בלייזר בשיטה יחודית ה iQ-MV  (קרא עוד....)

מונוויז'ן - Monovision - טכניקת טיפול בלייזר לתיקון ראיה למי שנזקק למוליטפוקל. בשיטה זו מתקנים את הראיה בלייזר לרחוק בעין אחת ולקרוב בעין השניה. ההתאמה לטפול זה דורשת מיומנות ונסיון רב. עם התאמה נכונה המוח לומד מהר מאד לתרגם את התיקון לתמונה ברורה, לכל טווח המרחקים. רמת שביעות הרצון מפתרון זה היא גבוה מאד. זהו פתרון נוח לכל מרכיב משקפיים מעל גיל 45, ויש בצידו גם חסכון כספי ניכר לאורך זמן. ב iClinic בזכות מכשיר בלייזר אלגרטו 400 ניתן להציע פתרון מתקדם יותר ה iQ-MV.

מיופיה - קוצר ראיה - ראה הסבר מפורט בערך זה.

מקולה - היא מרכז הראיה, נמצאת במרכז הרשתית. קוטרה כמילימטר אחד ומרוכזים בה כששה מליון תאים בעלי יכולת קליטת אור. קולטני האור במקולה קרויים מדוכים – (cones). חדות הראיה היא תוצר של הצפיפות הגדולה של המדוכים בדומה לצפיפות הפיקסלים במסך המחשב או במצלמה. ראית הצבעים מתקבלת עקב רגישותם של המדוכים לאורכי גל שונים, כלומר לצבעים שונים. המדוכים מתחלקים לשלוש קבוצות שכל אחת מהן רגישה לצבע אחר. השילוב בין עוצמות הקליטה בתאים סמוכים יוצר את תחושת הצבעים והגוונים השונים.

נ

ניוון רשתית (AMD)- הסיבה השכיחה ביותר לאיבוד ראייה בגיל מבוגר בעולם המערבי. המחלה קשורה לתהליכים ניווניים במרכז הראיה בעין איזור הקרוי המקולה. זהו האזור המאפשר את הראיה החדה המאפשרת לקרוא, לנהוג ולזהות בברור את העולם הסובב אותנו. 

ס

סטרומה - השכבה העיקרית של הקרנית. זוהי רקמה חזקה מאד, ועליה נעשה הטפול בלייזר, כאשר משנה את הקמירות של הקרנית. הסטורמה בנויה בעיקר מסיבי קולגן, שהם סיבים חזקים ביותר. סיבי קולגן בונים בגופנו את גם את הגידים והרצועות.

סיבוכים - הטפולים להסרת משקפיים בלייזר הופכים להיות יותר ויותר בטוחים בימנו. הטכנולוגיה מתקדמת יותר ומשולבים בה אמצעי בטיחות חדשים, שתפקידם למנוע סבוכים. גם הרופאים העוסקים בתחום מנוסים יותר וצברו נסיון רב בטפולים אלה. יחד עם זאת מוכרים מספר לא רב של סבוכים אפשריים בניתוח להסרת משקפיים בלייזר. חשוב לזכור כי ברב המקרים ניתן להתגבר על התופעות הנלוות ולרב הארוע מסתיים ללא נזק לראיה. לקריאה נוספת קרא כאן...

ע

עדשה - מאחורי האישון נמצאת העדשה של העין. לעדשה יכולת אקטיבית לשנות את הפוקוס בהתאם לאובייקט אליו אנו מביטים. העדשה יוצרת תמונה ברורה לפי המרחק אליו אנו מתמקדים. ללא פעולה זו של העדשה, מי שרואה טוב למרחק יראה מטושטש ככל שהאובייקט בו הוא מתבונן קרב אליו. זוהי הסיבה שהחל מאמצע שנות הארבעים רבים נזקקים יותר ויותר למשקפיים לקרוב תופעה הקרויה פרסביופיה.

פ

פי אר קיי - בשיטת ה PRK הליטוש ע"י הלייזר נעשה על שטח הקדמי של הקרנית. ליתר דיוק על השטח הקדמי של הסטרומה של הקרנית שהיא הרקמה העיקרית והחזקה בקרנית.הסטרומה מכוסה ע"י שכבה דקה של תאים הקרויה אפיתל. זוהי שכבת התאים המכסה את כל גופינו והיא בעלת יכולת התחדשות מהירה לכן יש להסירה לפני בצוע הלייזר.

פרסביופיה-  אבוד יכולת הפוקוס הדינמי של העדשה נקרא פרסביופיה. תופעה זו מופיעה אצל כל אחד ואחד, משנות הארבעים לחיים, ובטויה קושי בראיה לקרוב. הפתרון – צורך להרכיב משקפיים לקרוב. קצרי ראיה ימצאו את עצמם קוראים ללא משקפיים או מסתכלים לקרוב מתחת למסגרת המשקפיים. פרסביופיה היא תוצאה של אבוד הדרגתי של הגמישות של העדשה של העין. לאחר גיל 40 הירידה בגמישות מקשה על מיקוד הראיה לקרוב.  ב iClinic ניתן לשלב טפול בראיה לקרוב כאשר מטפלים בתיקון הראיה לרחוק אצל בני 40 ומעלה. טפול זה נקרא iQ-MV.

צ

צלינדר -ליקוי ראיה הנובע מצורת קרנית העין. באופן תיאורטי הקרנית צריכה להיות משטח כדורי מושלם. , אצל רבים הקרנית היא בעלת צורה אובאלית, כלומר האורך יותר שטוח מהרוחב. התוצאה - קרני האור יתמקדו בשני מוקדים והראיה לא תהיה ברורה. ההפרעה בראיה הנגרמת ע"י הצילינדר קרויה אסטיגמטיזם. טפול לתקון הראיה בלייזר יעצב את הקרנית מחדש לצורה עגולה ויפתור את בעיית הצילינדר.

ק

קאסטום קיו (custom Q) - יישום טכנולוגי של הלייזר המתקדם בעולם הגורם לאופטימזציה של המערכת האופטית הרחבת טווח הטיפול מסייעת לראיה הקפית ונטרול השפעות של סינוור לילה.

קוצר ראייה - (Myopia) הוא ליקוי ראיה הגורם לטשטוש הראיה מרחוק. בעין תקינה קרני האור מתרכזות בדיוק על רישתית העין. ומתקבלת תמונה חדה וברורה. בעין קיצרת רואי, העין ארוכה ביחס לקמירות הקרנית, התמונה מתקבלת לפני הרשתית. כאשר קרני האור מגיעות לרשתית הן מפוזרות שוב והתמונה הנראית מטושטשת. ככל שהעצם מרוחק יותר, תמונתו בעין תהיה מטושטשת יותר. קצרי רואי בדרך כלל רואים טוב מקרוב.

קרנית - הרקמה השקופה שנמצאת בקדמת העין. הקרנית מספקת את מרבית כוח ההתמקדות של העין, כלומר היא האחראית העיקרית למרכוז קרני האור אל תוך העין. כוח המיקוד קרני האור של הקרנית הוא כ 44 דיופטר. אך הטווח התקין הוא 39 עד 49 דיופטר. כוח המיקוד תלוי בקמירות הקרנית. ככל שהקמירות גבוהה יותר, כוח המיקוד עולה. קרנית בעלת כוח מיקוד שונה מהממוצע היא אחת הסיבות לתמונה לא ממוקדת בעין, לצורך קבלת תמונה חדה נדרשת הרכבת משקפיים. בטפול לתקון הראיה בלייזר משנים באמצעות הלייזר את קמירות הקרנית.

קשתית- החלק הצבעוני של העין אשר במרכזה נמצא האישון. רקמה המכילה פיגמנט (צבע) חום, ושרירים קטנים ועדינים. שרירי הקשתית פועלים כמו ה"צמצם" במצלמה וקובעים את גודל האישון ועל ידי כך את כמות האור החודרת לעין. מטרת הפיגמנט היא למנוע מקרני האור לעבור דרך האישון. כמות הפיגמנט החום שבקשתית קובעת את צבע העיניים. כאשר כמות הפיגמנט קטנה העיניים יראו כחולות. כאשר הכמות בינונית העיניים יראו ירוקות. עיניים עם פיגמנט חום רב יהיו חומות.

ר

רשתית-  רקמת עצב דקה מאוד המצפה את הדופן האחורי של העין. רקמה זו רגישה לגירויי אור ומתרגמת אותו לתגובה כימית ההופכת לזרמים חשמליים. זרמים אלו עוברים דרך עצב הראיה ומשם למוח, שם הם מתורגמים לתמונה על ידי המוח.

רוחק ראייה  - (Hypermetropia ) הוא ליקוי ראיה הגורם לטשטוש הראיה מקרוב.ככל שהעצם רחוק יותר, רואים אותו יותר ברור. 

ברוחק ראיה אורך העין קצר ביחס לקמירות הקרנית. קרנית האור מתמקדות אחרי הרשתית. לכן על רשתית הן אינן ממוקדות עדין, והתמונה נראית מטושטשת. דורשת הרכבת משקפיים. גם עדשות-מגע יכולות לתקן את הראיה של היפרמטרופים אך ההתאמת עדשות מגע  לרוחק ראיה מורכבת יותר. הסובלים מרוחק ראיה מרכיבים משקפיים עם מספר (+).

רפרקציה - בדיקת חדות הראיה. תחילת הבדיקה בבדיקת הראיה ללא משקפיים. אם הראיה אינה מיטבית (6/6) מבצעים הערכה של מספר המשקפיים בעזרת מכשיר  ממוחשב הקרוי אוטורפרקטומטר. התוצאה של הבדיקה הממוחשבת משמשת בסיס לבדיקה הסוביקטיבית. בשלב זה תתבצע התאמה בין התוצאה הממוחשבת למספר המשקפיים שיתן לכם את תחושת החדות ונוחות המקסימליים.

ש

שש שש - ראיה 6/6 נחשבת לאמת מידה לראיה תקינה אצל בני אדם. כל אחד מכיר את המספרים או האותיות שאנו נדרשים לקרוא בעת בדיקת ראיה. לרב האופטומטריסט או רופא העיניים יבקש שנקרא מספרים הולכים וקטנים. עד שנגיע לשורה בה לא נוכל עוד לזהות את המספרים. גודלם של המספרים בטבלה מוגדר. ראיה 6/6 היא היכולת לקרוא מספרים שהמרחק ביניהם הוא דקה אחת של מעלה וגודלם 5 דקות של מעלה. סה"כ 6 דקות של מעלה ממרחק של 6 מטרים. מי שאינו מצליח לקרוא מספרים בגודל כזה, אך רואה מספרים בשורה המצוינת כ 6/12 רואה בעצם ממרחק 6 מטר מה שאדם שראייתו תקינה רואה ממרחק של 12 מטר. וכך הלאה. כמובן שמי שזקוק למשקפיים רואה פחות טוב מ 6/6 ולרב מזהה רק את השורה של המספרים הגדולים ביותר או שאינו מסוגל לזהות מספרים כלל ללא משקפיים. מרבית מרכיבי המשקפיים יכולים עם תקון ראיה מתאים לראות 6/6..

ת

תשלומים - הסדרי תשלומים נוחים לכל חברי קופות החולים ואפשרות למימון חוץ בנקאי.